İngilizce Yayın Yapma
İNGİLİZCE YAYIN YAPMA

Bilimsel çalışmalarınızı İngilizce olarak yayımlamak, hem sesinizi daha geniş bir tabana duyuracak, hem de çok daha büyük bir kitlenin çalışmalarınıza atıf yapmasını sağlayacaktır. Bu yüzden yaptığınız çalışmaların İngilizce yayımlanan bilimsel dergilerde veya kitaplarda yer almasını isteyebilirsiniz. Hedef kitlenizin Türkçe bilen akademisyenlerle sınırlı olması yerine tüm dünyaya sesinizi duyurabilmek isterseniz Academicist Akademik Yayın Hizmetleri daima yanınızda olacaktır.

İngilizce Kontrolü ve Yayıma Hazırlama

Akademik çalışmalarınızın uluslararası görünürlüğünde en önemli kıstaslardan biri de yazının dilidir. Yazılarınız dikkatli ve özenli bir düzeltme sürecinden geçmediği takdirde uluslararası alanda hak ettiği değeri göremeyebilir. Bu yüzden, İngilizce olarak kaleme aldığınız akademik yazılarınızı İngilizce dil kullanımı, terminoloji, sayfa düzeni, format ve kaynak gösterme kurallarına uygunluk açısından kontrol ediyor, gerekli düzeltmeleri yaparak çalışmalarınızın yabancı hakemler gözünde hak ettiği yere oturmasını sağlıyoruz.

Düzeltme Önerileri Uygulama Desteği

İtibarlı uluslararası dergilerde yayın yapma sürecinde hemen her akademisyenin yaşadığı bir süreç olan düzeltme önerilerini uygulama sürecinde sizlere destek oluyoruz. Yayın hakemlerinden İngilizce olarak gelen düzeltme önerilerinin anlaşılması ve bu uzmanların beklentilerinin karşılanması için bizden destek alabilirsiniz. Düzeltme önerilerinin tercümesi veya önerilen düzeltmelerin doğrudan uygulanması konusunda uzman akademisyenlerimiz daima yanınızda olacaktır.

İngilizceye Tercüme

Makalelerinizi, tezlerinizi veya kitap bölümlerinizi Türkçe yazarak da uluslararası alanda var olabilirsiniz. Türkçe yazılmış çalışmalarınızı uzman çeviri ekibimizle uluslararası akademik yayıncılık teamüllerine uygun bir formatta, aslına en uygun şekilde ve doğru terminolojiyle İngilizce’ye çeviriyoruz.

İleri Düzey Metin Düzenleme

Yaptığınız yayın kapasitesinin, bilimsel etki performansının ve uluslararası görünürlüğünün arttırılması kapsamında önemli bir yere sahip olan İleri Düzey Metin Düzenleme (Advanced Editing) hizmeti, AcademicIST bünyesinde çalışan alanında uzman ve akademik kariyer sahibi çevirmenler tarafından sunulur.
small_c_popup.png

Bizim İle İletişime geçin

Eğitim programlarımız ile ilgili daha fazla bilgi için bize yazın.