CoPair

CoPair Sistemi Nedir?

AcademicIST danışmanlık olarak en ayırt edici farklılığımız, Türkiye’de sadece bizim uyguladığımız “CoPair” hizmetidir. CoPair hizmeti en kısa ve net ifade ile ‘dil öğrenme sürecini hayatınızın her alanında size hissettirmek amacıyla tasarlanmış bir dil edinme yöntemidir.’ İngiliz dili eğitmenlerimiz ile sınıf ortamında farklı materyaller ile işlenen derslerin yanı sıra, iş yerinizde, arkadaş çevrenizde, seyahatlerinizde, kısaca hayata dair her yerde size eşlik edecek bir “CoPair” ile sürekli olarak, öğrendiğiniz dilde pratik yapma şansı bulacaksınız. Derslerin dışında, belirli günlerde sizinle uzun süreler vakit geçirerek öğrenmekte olduğunuz yabancı dilde pratik yapmak üzere sizi sürekli teşvik edecek, sorular soracak, sizin sorularınıza cevaplar verecek ve böylece derste öğrendiğiniz kelime ve yapıları gerçek hayatta kullanmanızı sağlayacak bir özel danışmanınız olacak.

 

Yabancı dili hayatın akışı içerisinde kendi doğal ortamında öğrenmeyi herkes arzu eder, ancak bunu gerçekleştirmek her zaman mümkün olmaz. Dil öğrenmek için yurt dışında uzun süreler kalmak veya vakit geçirmek iyi bir seçenektir. CoPair sistemi ise sizin, kendi ülkenizden, işinizden, eğitiminizden, ailenizden ya da arkadaşlarınızdan uzaklaşmadan bu öğrenme deneyimini yaşamanızı mümkün kılacaktır.

Kimler CoPair Olur?

CoPairler genellikle çalıştığınız sektörle ilgili bir alanda eğitim gören üniversite öğrencileridir. En iyi üniversitelerin en iyi öğrencileri arasından seçilen CoPairler dil yetkinliklerini kanıtlamış öğrencilerdir. Yabancı ülkelerden gelen Exchange öğrenciler, yabancı öğretmenler de CoPair olabilirler. CoPair yönlendirmelerinde hep aynı kişiler değil, mümkün olduğunca farklı kişiler yönlendirilir. Tıpkı gerçek hayatta olması gerektiği gibi farklı durumlarda farklı kişilerle iletişim kurmanız sağlanır.